fbpx

Eesti ettevõte toob turule esimese avatud lähtekoodiga pangandusmootori Euroopas

Back

Läbi inimajaloo on suured saavutused toimunud tänu koostööle. Selle põhimõtte kinnituseks on Eesti iduettevõte LifeUp pannud aluse tugevale sõprusele organisatsiooniga Mifos — ühega innovaatilisematest finantsteenuste vallas.

Uus sõprus ei ole aga tekkinud juhuslikult. LifeUp meeskonnaliikmed on veetnud rohkeid tunde, et testida Mifose loodud platvormi ja vaagida kõiki potentsiaalseid eeliseid, mida see tema klientidele pakkuda võiks. Tulemus on rõõmustav: eeliste lai spekter ulatub efektiivsetest kulude kärpimise viisidest kuni platvormi esmaklassiliste tehnoloogiliste uuenduste ja igakülgse toeni.

 

Niisiis, kes on MIFOS?

Mifos on USA mittetulunduslik algatus, kelle eesmärk on võidelda ülemaailmse vaesusega ning teha seda kergesti ligipääsetava ja kaasava rahastamise kaudu. Ettevõtte pikaajaliste pingutuste tulemusena on valminud platvorm Mifos X, esimene omalaadsete seas — see põhineb rakenduse programmeerimisliidesel (API) ning on mõeldud edendama finantsalast kaasamist üle kogu maailma.

Platvorm kujutab endast avatud lähtekoodiga mikroteenuste komplekti, mis toetab põhilisi finantstooteid nagu laenud, deposiidid, aktsiad jne. Selle raamistiku abil saab iga kaupleja oma peamisi pangateenuseid valida, neid täiustada ja laiendada, samuti isiklikke lahendusi välja töötada ning värskendusi teha.

Kui soovid pakkuda innovaatilisi ning kohandatavaid finantstooteid ja –teenuseid, ning seejuures ka kulusid, haldamise keerukust ja tegevusriske vähendada, on Mifos X õige valik.

Ettevõte Mifos on lühikese ajaga saavutanud tuntuse üle kogu maailma. Parimaks tunnistuseks sellele on kaks miljardit kasutajat tuhandetest finantsasutustest. Esimestena tulid uuendusega kaasa väikeettevõtted, kuid täna on Mifos X platvormile üle minemas üha rohkem keskmise suurusega ja suuri panku, et oma teenuseid revolutsioneerida.

 

Ühised jõupingutused

Ei ole raske mõista, miks LifeUp otsustas ühendada jõud selle suurepärase ja võimsa algatusega. Lisaks positiivsele aspektile, et Mifose missioon on filantroopiline, on nende platvorm ka iseenesest muljet avaldav tehnoloogiline saavutus. „Me näeme sadu viise, kuidas meie kliendid saavad seda kasutada oma teenuste parendamiseks ja avardamiseks,“ ütles LifeUpi tegevdirektor Andres Gavriljuk. Just seetõttu soovis LifeUp hakata Mifosega platvormi osas koostööd tegema.

Õigupoolest ongi LifeUp Mifose ainuke partner Balti riikides, ning hakkab oma projektides kasutama Mifos X põhiplatvormi kas aluse, mooduli või muu süsteemi integreeritud osana.

 

Eelised väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele

Mifosega liitumise käigus ei ole LifeUp aga unustanud põhieesmärki — oma klientide ehk väike- ja keskmise suurusega ettevõtete heale käekäigule kaasa aitamist. LifeUp näeb sõpruses Mifosega suurt potentsiaali ning usub, et see osutub kõigile finantsasutustele väga kasulikuks. LifeUp saab uue partnerluse kaudu pakkuda suurepäraseid võimalusi tehnoloogiliseks arenguks, mis vastab kõrgetele standarditele, kuid millel puuduvad peidetud kulud (litsentsi uuendamine, värskendused jne) ja nn musta kasti tehnoloogiad.

 

Tehnoloogia areneb pidevalt. Sama peaks tegema ka äri.

Back

Laadige alla LifeUpi voldik

Teeme midagi enamat

Oleme valmis investeerima sinu digitaalse muutumise esimestesse sammudesse!

Meie juhtivkonsultandid aitavad sul koostada eduka digitaalse muutumise arengukava.

Sa saad:

  • õpikodade sarja, et kaardistada oma teenused, nõudmised ja vajadused;
  • just sinu jaoks loodud tulevikuvisiooni, mis hõlmab sinu tooteid, protsesse ja toiminguid;
  • üksikasjaliku muutuste juurutamise plaani.